Listopad 2011

Ti starří to maj fakt v žitotě lehčí

30. listopadu 2011 v 17:51 | Pavčí |  novinky/ostatní
Ahoj!!!vým,že jsem tu dlouho nrbyla a zato se moc omlouvámem že jsem tu nebyla
No,ale k nadpisu.Jestli někdo doma máte starší sourozence tak asi výte o čem mluvím.
Já sem se chtěla dí vat nadisney chanel a on mi řekl at to přepnu.já sem samozřejmě řekla ne.on mi jednu flákl a já muto oplatila.no a tak jsme se začalii prát!!tak si to nakonec přepnul.já sem se rozbrečela a začala sem na něj řvat.že má všechno lepší pořát si to přepíná má lepší pokoj no,že má všechno lepší.běže la sem na horu do pokoje a tam mě popadl hysterickej pláč.no začala sem kašlat až sem se začala dusit.samozřejmě jemu to bylo fuk.tet ležím na posteli ba píu tenhle článek.já vím,že to asi nikdo číst nebudete,ale pochopte pozřebuju se vypsat.prostě je mi z toho zase do breku.nechápu proč starší sourozenci maj všechno lepší.ikdyž mladší měli pak víc pozornosty,ale tet je zase všechno naopak.zítra zase píšem test.tentokrát sem se učila.Achjo kéžbych neměla toho blbího bratra.byl by život jednodužší.prosím napište mi do komentářu co bys te udělali na mém místě mám na něj pověďet co na něj vím nebone?já totíž vůbec netuším!!no jo no chtěla bych bít jedináček!!

prosím poraďte co mám dělat

26. listopadu 2011 v 14:10 | Pavčí |  novinky/ostatní
No jak asi nadpis napovídá tak nevím vůbec co mám děat.Dneska jsem chtěla jít fotit,ale je tam hrozná zima a já jsem trochu nachlazená a nechcu zůstat ležet doma.No tak asi půjdu něco nakreslit něco v malování a nebo jen tak na papír,ale když budete někdo mít nějaké přání o tom co bych mohla napsat na blog tak pište do komentářů.Moc mi tím pomůžete.
medvídek z globusem je to moc roztomilí.
Jo a když něco nakreslím tak vám to vyfotím a pak to dám na blog.

No jo no

26. listopadu 2011 v 14:01 | Pavčí |  novinky/ostatní
Ahoj!!víte jak jsem psala,ža píšeme ten test a všichni jste mi psali ať se du učit?no tak jsem vás poslechla a učila se až se ze mě kouřilo.no,ale stejně se to nevyplatilo.chytla jsem se jen na dvě slovíčka a dostala jsem 4/5.no,ale paní profesorka to zprůměrovala a vyšla z toho 3.takže jsem dostala 3 do žákovský.No a potom jsme psali další test a to bylo na celou 2 lekci.no tak snad mi dopadla dobře dostaneme to až v úterý.Tak jsem zvědavá jak to dopadne.

Red Rum - legenda na dostihové dráze 4.díl

26. listopadu 2011 v 13:54 | Pavčí

Red Rumův hattrick

Roku1977 se 12tiletý Red Rum se svým žokejem Tomym Stackem postavil na start Velké národní popáté a dokázal zvítězit s odstupem 25ti koňských délek...Toto slavné vítězství znamenalo pro Rummyho zlatý hattrick,a tak není divu,že pyšní obyvatelé Southportu vítali po návratu domů jako slavnou filmovou hvězdu.

Vánoce se blíží

21. listopadu 2011 v 11:06 | Pavčí |  novinky/ostatní
Ahoj!!No dneska jsem zůstala doma,protožr mi nebylo moc dobře.Bolímě břicho atd.
No,ale ke článku.Jelikož se blíží vánoce tak asi každý m nějaké ty věci coby chtěl najít pod stromečkem.no a já bych vám moc ráda řekla co bych chtěla najít pod sromečkem já.

Red Rum - legenda na dostihové dráze 3.díl

21. listopadu 2011 v 10:40 | Pavčí

Rummy - dostihový přeborník

Že se náročný trénink na pláži osvědčil, dokázal Red Rum hned na začátku dostihové sezóny 1972/1973, kdy pětkrát proběhl cílovou rovinkou jako první.. Poté následovalo i druhé, třetí a čtvrté místo, a tak na první start Velké národní již nastupoval Rummy jako favorit - a nejenže dokázal zvítězit s náskokem téměř sta yardů, ale také zcela pokořil traťový rekord! Další start ve Velké národní byl také korunován vítězstvím a Red Rum se tak stal teprve druhým koněm během celého 20. století, který v tomto náročném závodu dokázal zvítězit dvakrát za sebou.V letech 1975/1976 si ve Velké doběhl Rummy dvakrát pro druhé místo. Vypráví se, že jeho ošetřovatel Billy Allison byl poprvé z druhého místa tak zklamaný, že ještě dlouho po dostihu klečel uprostřed rozmáčené rovinky a pokoušel se smířit s faktem, že se našel kůň, který dokázal "jeho" Rummyho porazit.
Red rum - socha.jpg

Red Rum - legenda na dostihové dráze 2.díl

21. listopadu 2011 v 10:24 | Pavčí

Osudové setkání

V létě roku 1972 došlo k setkání, které zcela změnilo osud dvou mužů i samotnéhoRummyho... Noel le Mare si již v dětství, kdy prodával noviny v deštivém Liverpoolu, stanovil tři cíle - oženit se s půvabnou dívkou, stát se milionářem a vyhrát Velkou národní. Vzhledem k tomu, že byl Noel štíhlý a vždy oblečený podle poslední módy, tak svého prvního cíle dosáhl poměrně brzy, avšak splnění druhého cíle se stalo během na dlouhou trať - i v požehnaných 80ti letech často trávil dny v kanceláři své stavební firmy. Třetí cíl měl být splněn roku 1969, kdy na Velké národní startovali dva koně v Noelových barvách - bohužel ani jeden neuspěl.

Donald McCain, milovníkům dostihů známý spíš pod přezdívkou "Ginger", u koní prakticky vyrůstal. Stát se žokejem však bylo nemyslitelné - vždyť Donald se pyšnil výškou téměř 190 cm a rameny zápasníka... Jeho obživou se tedy stalo taxikaření a obchod s ojetými automobily. Netrvalo však dlouho, a za domem se objevily stáje s několika elegantními plnokrevníky - žádný z nich však velké dostihy nevyhrával.

Když se Donald seznámil s Noelem, koupi dlouho vyhlédnutého Red Ruma již nestálo nic v cestě - Noel byl totiž první, kdo byl za Rummyho ochoten zaplatit 6 000 britských liber. Donald začal s tréninkem na jediném rovném místě s měkkým povrchem, které měl k dispozici - písečné pláži. Pro správný vývoj svalů také koně často nechával vybíhat na vrcholky písečných dun. Po trénincích se vždy koně procházeli v Irském moři, sůl v něm obsažená totiž blahodárně působila na drobné bolístky nohou.


Red Rum - legenda na dostihové dráze 1.díl

21. listopadu 2011 v 10:19 | Pavčí
Kůň, který pětkrát startoval v nejslavnější světové steeplechase, anglické Velké národní. Kůň, který na této trati dosáhl třech rekordních vítězství a dvou krásných druhých míst. Ale Red Rum nebyl "jen" dostihovou legendou - jeho popularitu mu mohla závidět i řada slavných tváří showbyznysu...

Hnědý hřebeček se slibnou budoucností

3.5.1965 se v irském hrabství Kilkenny narodil na farmě Martina Eneryho hnědý hřebeček, jehož původ přímo napovídal, že se nohaté hříbě může v budoucnu stát úspěšným sprinterem. Od obou rodičů - hřebce Quoruma a klisny Mared navíc dostal do vínku v dostizích tolik potřebnou touhu po vítězství a bojovnost. S"Rummym", jak se hnědákovi přezdívalo, to ale rozhodně nebylo jednoduché... Jako roček byl drzý a sebevědomý natolik, že se ho jeho první trenér Tim Molony rozhodl zbavit možnosti stát se žádaným plemeníkem, aby s ním vůbec mohl pracovat. Rok1967 znamenal pro Red Ruma první start v dostizích a dráha v Aintree se tak stala svědkem nečekaného souboje mezi Rummym a klisničkou Curlicue, o vítězi však nedokázala rozhodnout ani cílová fotografie. V následujících pěti letech startoval Red Rum nejen na rovinových dostizích, ale také na proutěných překážkách a ve steeplechase.

zítra na mě myslete

20. listopadu 2011 v 13:45 | Pavčí |  novinky/ostatní
Prosím zátra na mě myslete.protože píšeme test na slovíčka z němčíny!!!já to vůbec neumím.a nechcu do školi.chcu zůstat doma a psat na blog!!!

achjo

20. listopadu 2011 v 13:19 | Pavčí |  novinky/ostatní
Ahoj!!no tak jsem dneska dopsala dva poslední díli Phar lapa a někdy zítra asi půjdu napsat dalšího slavněho koně.A tím bude Red Rum.No jinak jelikož jsem trochu nachlazená tak nemůžu chodit moc ven.No a tak se hroně nudím.Půj du oběhnout a pak možná něco vyrobím.před včerejškem jsem vyrobyla Jasperovi novou ohlávku.Někdy vám sem dám fotky.no tak ještě napíšu nějaké články no.